Yeni Kuşak Alfa Çocukları Neden Dikkatsiz?

Son yıllarda bilinçli anne ve babaların çocukları hakkında çok fazla yakındıkları konu; “Çocuğumuz dikkatini toplayamıyor, unutkan ve dalgın, öğrenme güçlüğü çekiyor. "

1-BESLENME: Bebeklerimiz ve çocuklarımız doğal gıdalar ile beslenmiyor, anne mutfağının tencere yemeklerini yemiyorlar. Hemen tamamı GDO’lu şekerlerle, soya ve mısırlar ile hazırlanmış abur cubur ile büyüyorlar. Her şeyin kimyasallarla doldurulduğu peynir, yoğurt, elma, muz ve benzer ürünler ne yazık ki beyin gelişiminde olumsuz etki yapıyor.

2-CEP TELEFONLARI - TABLET VE TELEVİZYONLAR: Radyasyon yayan tüm cihazlar beyin ve zeka gelişimi üzerinde negatif etki yaratmaktadır. Ayrıca sürekli değişen ışık ve renkler, beyinde devamlı yüklenen algılar hafızada yer ederek doğru bilgilerin saklanmasını engelleyerek dikkat dağınıklığına ve öğrenme zorluğuna yol açmaktadır.

3- DEMİR VİTAMİN VE MİNERAL EKSİKLİKLERİ: Demir ve B12 vitamini kan yapımında, B3, B6 vitaminleri, folik asit, çinko selenyum, fosfor ve iyot gibi minerallerin mutlaka doğal beslenmede yer alması gerekir. Doğadaki birçok yiyecekte, çevrede, toprakta, deniz suyunda bulunması gereken vitamin ve minerallerin ne yazık ki hızla bozulan ve betonlaşan ülkemizde eksikliği ortaya çıkmaktadır. Beyin gelişimi, zeka, bellek ve dikkat üzerinde büyük etkisi olan bu vitamin ve minerallerin azlığında öğrenme güçlükleri yaşanmaktadır. Doğal yollarla alınması gerekirken ilaç takviyesi adı altındaki kimyasallarla yerine konması SON DERECE SAKINCALIDIR.

4- STRES VE GERGİNLİK (Anksiyete) : Değişen dünya anlayışında çocuklar için bol oksijenli, yemyeşil ağaçlıklı, güvenli oyun alanları yok edilerek yerine ranta yönelik betonlaşma yapılmaktadır. Negatif enerjilerini atacak, üreterek mutlu olacak, zekalarını geliştirecek oyunlar ve eğlenceler yerine özellikle şiddet içeren bilgisayar oyunları ve filmler beyinsel dağınıklık ve öğrenme güçlüğü yapmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş