SAÇ MEZOTERAPİSİ

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç dökülmesi hem erkeklerde  hem de kadınlarda sıklıkla gördüğümüz bir durumdur. Öncelikle saç dökülmesinin nedeni araştırılmalıdır. Erkek tipi saç dökülmesi neden olabileceği gibi,  tiroid fonksiyon bozukluğu, bazı vitamin ve minerallerin eksikliği, kansızlık ve kansızlığa neden olabilecek bazı hastalıklar,  hem erkekleri hem de kadınları etkileyebilen hormonal kaynaklı durumlar da saç dökülme sebebi olabilir.  Nedene yönelik tedavi verilmesiyle birlikte yada neden saptanamadığı durumlarda saçlı deriye ve kıl köklerine yardım edebilme yollarımızdan biri saç mezoterapisidir.

Saç mezoterapisi saçlı deriye vitamin, mineraller, amimoasitler, antioksidanlar gibi maddelerin enjekte edilme işlemidir. Böylelikle kan dolaşımı artar, kıl köklerinin beslenmesi artar, uzaması ve dokuda kaldığı süre artar. Kıl köklerinde artış gözlemlenebilir.

Saç mezoterapisi doktorunuzun önerdiği şekilde ve hastanın ihtiyacına göre 6-10 seans aralığında yapılabilir. Belli durumlarda PRP işlemi ile kombine edilerek uygulanabilir Mezoterapi tabancalarının kullanımı ile birlikte ağrısının çok hafif olduğu konforlu bir işlemdir.

Bu gönderiyi paylaş