EMZİRME HAFTASI

Emzirme, doğada türlerin hayatta kalmak için içgüdüleri ile başlatıp gerçekleştirdikleri doğal bir süreçtir. İnsan yaşamı çağın gereklerine uyarak sürekli değişse de, bebeklerin emme içgüdüsü değişmez. Bu içgüdü, doğum sonrası dönemde, dünyadaki en eşsiz sıvının, anne sütünün salınımını başlatır. Anne sütü bebeğin değişen ihtiyaçları doğrultusunda öğün, gün ve yıl süresince değişim göstererek, bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılar. Özellikle onu, mikroplarla kolaylıkla baş edecek şekilde donatır. Emzirme annenin de sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Araştırmalar emzirmenin anne sağlığı üzerinde ömür boyu devam eden olumlu etkileri olduğuna işaret etmektedir. Emzirme sadece bebeğin fiziksel ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, anne ve bebeği arasında emzirme sayesinde oluşan bağlanma, bebeğin ömür boyu en değerli hazinesi olan güven duygusunun da temelini atar.

Anne sütüyle beslemenin tüm dünyada yaygınlaşması ve önemi konusunda farkındalık sağlanması amacıyla  Dünya Emzirme Haftası kutlanmaktadır.

Lösev-Lösante Çocuk ve Yetişkin Hastanesi olarak emzirmeyi destekliyoruz, Bebek Dostu Hastane olma ayrıcalığı ile bebeklerimizin yanındayız.

 

Bilgi ve Randevu için;

0 312 666 7 666

Bu gönderiyi paylaş