UMUT

  Umut Çalışkanların Rüyasıdır 
  Romalı Gaius Plinius

LÖSEV 25. Yılını kutluyor, umutla başlanıldı, umuda umut katıldı, umut can kattı, can kurtardı. Artık daha umutluyuz, 25. Yılımızı geride bırakıyoruz. Kendimizi daha iyi, daha güçlü, daha inançlı hissediyoruz. Çünkü Lösemili çocuklarımızda tedavinin başarısını %94lere taşıdık, artık hiçbir çocuğumuzun umutsuzluğu ile değil %100 e varan ulaşma ümidiyle yolumuza devam etmek istiyoruz. 
Umut; ruhun gıdasıdır, bağışıklığın temel taşıdır, umut bir yola çıkabilmenin ve yolu sürdürebilmenin, o yolda karşılaşılabilecek zorlukların aşılmasını sağlayacak, kararlılık, irade ve inançtır. Umut emek vermektir, yılmamaktır. Umut çözüm odaklı düşünmek, arzulamaktır. 
Umudunuzun gücü mağdur kişiyi oynamaktan ise, ayakta kalma ve başarma azmidir. Ancak umudunuzdur, tüm zorluklara rağmen ayakta kalma gücünüz. Umutluysanız aktifsinizdir, bir şeyleri başarabilmek için çabalamanızdır umut.  
Umut geçmişten dersler alıp, bugünü çabalayarak geçirmek ve bu arada geleceğe bakabilmektir. 
Hastaysanız, kendinize nasıl yardımcı olabileceğinizi ve kiminle hangi yolda yürüyeceğinize bakabilmektir umut. Yaşanan kayıplara rağmen, üzüntüyü içinde yaşayıp, yola devam etmek ve başka kayıpların yaşanmasını engellemeye olan inançtır umut. 
Umudunuzu yitirdiğiniz anda ise yenilgiyi seçmişsinizdir, artık pasifsinizdir, karamsarsınızdır. Bu durumda sorumluluğu ele alıp, kaybetmişlik ruh halinden çıkıp, hayatta kalmayı ve hayatta tutabilmeyi başarmak için çabalayan bir insana dönüşmek için harekete geçmektir umut. Bir hastaysanız, bir hasta annesiyseniz, bir hasta yakınıysanız veya bu hastayı tedavi etmeye çalışan bir sağlık çalışanıysanız mücadeleden yılmamaktır umut. % 5-10larda olan yaşama şansını günün birinde % 70-80e değil %100e çıkarmayı hedeflemektir umut. Bu yolda her şeyle mücadele edebilecek gücü bulup, kalbi kırık anneyi babayı, korkan çocuğu sarıp sarmalamak ve İYİLİK ve SEVGİyi taçlandırmaktır UMUT. 
Eğer umudu hap haline getirebilseydik anne baba olarak çocuklarımıza, hekim olarak hastalarımıza verebileceğimiz en etkili ilaçlardan biri bu olurdu. 
Umudun inanılmaz bir güç olduğunu unutmamak gerekir. Aslında umut her zaman içimizde var olan ancak her zaman göremediğimiz bir güçtür. Ancak istemek gerek, karar vermek gerek, inanmak gerek ve asıl önemlisi yola çıkmaya hazır olmak ve yola çıkmak demek umut.
Lösemili çocuklarımızın ve ailelerinin ve gönüllü olan herkesin koşulların daha iyi olacağına olan inançtır, çalışmaktır, aktif olarak üstünüze düşeni yapmaktır UMUT. 
UMUT, her şeyin daha iyi olması için bir DİLEKten öte çaresizlik değildir, durmak ve pasifleşmek değildir, boyun eğmek hiç değildir umut. UMUT mücadele etmek, bütün varlığınla benliğinle ve gücünle bu savaşı vermeye çalışmaktır. 
Umut etmek, gücünüzün farkına varmanızı sağlar, yaşamın getirdiği zorluklar karşısında savaşabilme gücünü hissetmek, savaşmak ve ayakta kalacağını bilmektir. 
Zor zamanlardan geçiyorsanız, her şeyin geçeceğini biliyor olmak bile umutlu olmanız için yeterlidir. Kendiniz için çözemediyseniz başkaları için çözme yolunu açacağınıza inanmaktır umut. 
Umut çocuklarımızın %100ünü hayatta tutma isteğidir. Umut anne ve babaların çocuklarının mücadelesine sağlayacağı en büyük katkıdır. 

İYİLİK,SEVGİ ve UMUT ile yola çıkan, büyüyen  LÖSEV ile farkı yaratın ve LÖSEMİde farkı yaratan umudun gücüne güç katın.

LÖSEV & LÖSANTE AİLESİ

Bu gönderiyi paylaş