Deri ve Zührevi Hastalıkları Bölüm Doktorlarımız


Dermatoloji; deri, mukoza, saç ve tırnak hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Dermatolojik hastalıklar, toplumda her yaş grubunda yaygın olarak gözlenmekte ve hemen her kişi hayatının bir döneminde dermatolojik bir yakınmadan müzdarip olabilmektedir. Deri vücudun en büyük ve en görünür organıdır, bu nedenle deri hastalıkları hem fiziksel hem de ruhsal sorunlara yol açabilmektedir.

Deri, hem iç hem de dış etkenlere karşı hayati bariyer görevi görmektedir. Deri hastalıkları, genetik, çevresel, mekanik, coğrafik, kültürel ve etnik nedenler gibi pek çok faktöre bağlı görülebilmektedir. Bu nedenle deri hastalıkları spekturumu içerisinde pek çok farklı klinik tablo ile karşılaşılmaktadır. Bu klinik tabloların bir kısmı hafif semptomlarla seyrederken,  bazıları hayatı tehdit edecek düzeyde olabilmektedir.

En sık görülen bazı cilt hastalıkları ;

-Akne

-Mantar hastalıkları

-Psoriasis (sedef hastalığı)

-Egzemalar

-Cinsel yolla bulaşan hastalıklar

-Ürtiker

-Behçet hastalığı

-Saç hastalıkları

-Tırnak hastalıkları

-Nevüs (ben) takibi

-Cilt kanserleri

-Genetik geçişli deri hastalıkları

-Vitiligo ve pigmentasyon problemleri

-Herpes virüs enfeksiyonları

-İlaç reaksiyonları

-Kozmetik problemler

Bölümümüzde, her türlü dermatolojik sorunun tanı ve tedavisini yapabilecek donanımda konusunda deneyimli  hekimlerimiz hizmet vermektedir. Kliniğimizde deri biyopsisi, elektrokoterizasyon, kriyoterapi, mantar aranması gibi pek çok dermatolojik işlem gerçekleştirilmektedir. Dermoskopi ünitemizde ben haritalama ile hasta takibi yapılmaktadır.

Kozmetik dermatoloji ünitemizde, botulinum toksin uygulaması, PRP (platelet rich plasma) tedavisi, mezoterapi, dolgu uygulamaları, dermapen  tedavisi, medikal cilt bakımı ve lazer epilasyon tedavisi uygulanmaktadır.

 

Bilgi ve Randevu İçin

0 (312) 666 7 666