Yenidoğan bebeğin anne memesi ile buluşması, hem bebek hem de anne için sevgi, güven ve hazzın duyumsandığı eşsiz bir andır.

Hastanemizde emzirilmenin başlatılması ve devam ettirilmesine destek amaçlı uygulamalarımız hamilelik dönemindeki eğitimlerimizle başlamaktadır. Doğumdan hemen sonra anne ve bebek arasında tensel teması sağlayarak, bebeğin anne memesi ile erken buluşmasını, anne ve bebeğin 24 saat aynı odada kalmasını, bebeğin her türlü muayene, bakım ve tedavi uygulamalarını anne yanında gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Bebeğin doğru emzirme tekniği ile sık sık emzirilmesini destekliyoruz. Hedefimiz, emzirme ile ilgili olarak genel bilgilendirmeler vermenin yanında, bireysel farklılıkları gözeterek, kişiselleştirilmiş bakım vermektir. Gebelik döneminde emzirme danışmanlarımızla tanışmanızı öneririz.

Taburculuk sonrası emzirme sürecinde karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında emzirme danışmanlarımıza 0312 666 7 666 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Bebeğinizin kontrol muayenesinde, doktoru tarafından değerlendirildikten sonra emzirme danışmanlarımız tarafından da emzirme süreciniz değerlendirilerek gerekli öneriler verilecektir.

Doğumunuzu başka bir merkezde yaptırdıysanız ancak emzirme konusunda zorluk yaşıyorsanız, Emzirme Danışmanlığı Merkezimize başvurarak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Emzirme danışmanlığı sertifikalı danışman hemşirelerimiz, emzirme süreciniz doğal seyrinde gerçekleşinceye kadar sizin ve bebeğinizin yanında olmaya hazırdırlar. Bunun için 0312 666 7 666 numaralı telefonumuzu arayarak randevu alabilirsiniz.