•Botoks Uygulaması

Botoks ( Botulinum toksin A ), Clostridium Botulinum adlı bakteriden elde edilen doğal, saflaştırılmış bir proteindir. Seçilen kaslara enjekte edildiğinde sinirlerin kaslara uyarısını geçici olarak bloke eder ve  kasların aşırı kasılmasını engeller. Özellikle mimik kaslarına uygulanarak; göz çevresi ( kaz ayakları ) ,burun kökü, iki kaş arası ve enine alın çizgilerini yok etmekte kullanılır. Migren tedavisinde de çok etkilidir. Ayrıca botoks; koltuk altı, ayak tabanı ve el içlerinin aşırı terlemesini önlemek için de uygulanır. Botoksun kalıcı bir yan etkisi bulunmamaktadır… Tecrübeli doktorlar tarafından yapılan botox, kırışıklıkların tedavisinde güvenilir bir yöntemdir.

 Uygulama 10-15 dakika sürer ve uygulama sonrası hemen günlük aktivitelere devam edilebilir. Kalıcılık süresi kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 6 aydır.

•Dolgu Uygulaması

Dolgu uygulamaları ,   yerleşmiş cilt kırışıklıklarının giderilmesinde, yüze hacim verme ve yeniden şekillendirmede, dudak dolgunlaştırmada kullanıldıkları gibi burun şekillendirmede, izlerin ve atrofik cilt dokularının yükseltilmesinde de kullanılmaktadırlar.  Kullanılan dolgunun içeriğine göre kalıcılık süresi değişmektedir.

  Uygulama yaklaşık 20 – 30 dakika sürer. İşlem sonrasında fark hemen görülür. Hasta,günlük yaşantısına hemen geri dönebilir.

* Gençlik Aşısı

GENÇLİK AŞISI NEDİR? 

Gençlik aşısı zamanın etkisiyle deride oluşan ince kırışıklıkların, deformitelerin, sarkmaların tedavisinde kullanılan bir mezoterapi yöntemidir. Deride su tutan bir molekül olan hyaluronik asit içerdiği için nem aşısı olarak da bilinir. Hyaluronik asit ile birlikte çeşitli aminoasitler, peptidler ve vitaminleri de içerir.

GENÇLİK AŞISININ AMACI NEDİR ?

Gençlik aşısı ile deride su tutarak kuruluğun giderilmesi, içerdiği aminoasit ve peptidlerle derimizde yaşla birlikte azalan kollajen ve elastin sentezinin artması hedeflenir. Böylelikle cildimiz daha parlak, canlı gözükür ve yaşlanma etkileri azaltılabilir.

GENÇLİK AŞISI KİMLERE UYGULANABİLİR? 

Gençlik aşısında yaş sınırı yoktur. Doktorunuzun önerdiği taktirde özellikle 30 lu yaşlardan sonra derimizde hyaluronik asitin azalması ile ortaya çıkan nem ve volüm kaybının tedavisinde kullanılabilir. Yüz, boyun, el ve dekolte gibi bölgelere uygulanabilir.

•Mezoterapi

  Sağlıklı bir cilt yapısı elde etmek, cilde genç ve canlı bir görünüm kazandırmak amacı ile uygulanan bir yöntemdir. Yüz, boyun, el gibi patolojinin olduğu tüm bölgelere; genellikle A, C, E gibi vitaminler, antioksidan maddeler, enzimler ,aminoasitler ve hyaluronik asit gibi nem ve dolgunluk kazandıran maddeler ile hazırlanan karışımlar cilt altına uzman hekim tarafından enjekte edilir.

  • Mezolifting : Cildi onarıcı ve sıkılaştırıcı etkisi olan bir yöntemdir. Cildin yaşına ve ihtiyacına göre hazırlanan karışım mezoterapi tekniğiyle cilt altına enjekte edilir. Yüz,boyun,dekolte gibi bölgelerde sıklıkla kullanılır. Ortalama seans sayısı 4 ya da 6’dır.

•Saç Mezoterapisi

  Saç dökülmesi hem erkeklerde  hem de kadınlarda sıklıkla gördüğümüz bir durumdur. Öncelikle saç dökülmesinin nedeni araştırılmalıdır. Tiroid fonksiyon bozukluğu, bazı vitamin ve minerallerin eksikliği, kansızlık ve kansızlığa neden olabilecek bazı hastalıklar,  hem erkekleri hem de kadınları etkileyebilen hormonal kaynaklı durumlar da saç dökülmesinin sebebi olabilir.  Nedene yönelik tedavi verilmesiyle birlikte ya da nedenin saptanamadığı durumlarda saçlı deriye ve kıl köklerine yardım edebilme yollarımızdan biri saç mezoterapisidir.

Saç mezoterapisi saçlı deriye vitamin, mineraller, amimoasitler, antioksidanlar gibi maddelerin enjekte edilme işlemidir. Böylelikle kan dolaşımı, kıl köklerinin beslenmesi, uzaması ve dokuda kaldığı süre artar. Kıl köklerinde artış gözlemlenebilir. Saç ekimlerinin öncesi ve sonrasında  tedavi başarısını artırır.

Saç mezoterapisi doktorunuzun önerdiği şekilde ve hastanın ihtiyacına göre 6-10 seans aralığında yapılabilir. Belli durumlarda PRP işlemi ile kombine edilerek uygulanabilir Mezoterapi tabancalarının kullanımı ile birlikte ağrının çok az olduğu konforlu bir işlemdir.

•PRP (Trombositten Zengin Plazma)

  Kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerden zengin plazma kısmı, gerekli görülen alanlara iğne ile enjeksiyon tekniği ya da roller, mikroiğneleme, altın iğne radyofrekans, fraksiyonel lazer gibi diğer dermaterapi  yöntemlerine kombine olarak uygulanır.Vücudumuzun kendi kendini yenileme  ve onarma kabiliyeti kullanılır.Ciltte canlılık, ışıltı, sıkılaşma ve genç görünüm sağlanır. Akne izlerinde, ameliyat izlerinde ve keloid izlerinde kullanılır.  

* Burun Ucu Estetiği (Tipplasti)

Tipplasti (burun ucu estetiği). Burun kemiği (nazal kemik) de herhangi bir hump, eğrilik veya deformasyon olmayan, ama burun ön kıkırdak kısmında eğrilik, genişlik, kabalık, düzensizlik gibi veya beraberinde burun deliklerinde genişlik olan olgularda, burun kemiğine dokunmadan burun ön taraf kıkırdak bölümünü istenen görüntüye kavuşturmak için yaptığımız ameliyattır. Tipplasti ameliyatında nasal kemikte kırma, kesme işlemi olmadığı için ameliyat sonrası morluk ve burunda alçı olmaz. İyileşme süreci daha kolay ve hızlıdır. Sadece burun ön kısmı yapılan cerrahi işlemden dolayı ödemlidir ve ameliyat sonrası cerrahi bölge ödemlerinin daha çabuk dağılması ve iyileşmesi için flaster ile tespit edilir. Eğer septuma (burun orta bölmesi) veya burun etlerine burun tıkanıklığından dolayı herhangi bir işlem yapılmamışsa çoğunlukla buruna tampona gerek yoktur.

*Diş Sıkma Botoksu

Dış Sıkma, diş gıcırdatma ya da bruksizm adı verilen rahatsızlık, bireyin farkında olmadan çiğneme kaslarına kuvvet uygulaması nedeni ile oluşur. Bu durumun sonucunda çene ve baş bölgesinde şiddetli ağrılar, diş ve çene ekleminde süregelen aşınmalar ortaya çıkar. Diş sıkmanın tedavisinde masseter kasa (ve gerekli ise şakak bölgesinde bulunan temporal kasa) botoks uygulaması yapılır. Diş ve çene eklemine ait sıkıntıların önüne geçilir, baş ağrıları engellenir.  Aynı zamanda ağrılarda kurtulurken yüzünüzde oluşan dikdörtgen görüntü oval bir hal alır. Oldukça sık uygulama yağtıüımız bu bölgede, Botoksun  masseter kasındaki etkisi 21 gün sonra görülmeye başlar ve 4,5-6 ay karar etkisi sürer. Tekrarlayan uygulamalarda etki gücü ve süresi, kas külmesi sağlandığı için artacak olan bu uygulamayı, DİŞ SIKMA probleminiz var ise geciktirmeyin.

* Üst Dudak Kaldırma Dolgunlaştırma Operasyonu

Burun ile dudaklar arasındaki mesafe, yıllar içinde  kollajendeki azalmaya ve asıcı ligamanların gevşemesine bağlı olarak artmakta (üst dudak sarkmakta) ve bunun sonucunda dudakların pempe olan görünen kısmı içe doğru dönmektedir. Bu durum karşıdan bakışta dudakları daha ince ve kişiyi yaşlı göstermektedir. 

Üst dudak kısaltma ameliyatında  burun tabanı ile dudakların üst kısmı arasındaki mesafe azaltılır. Bu girişim ile bir yandan üst dudak burun mesafesi azalırken diğer yandan üst dudağın pembe-kırmızı kısmının daha çok görülmesi ile dudaklar daha dolgun ve etkileyici bir görünüme kavuşur.  Gülme ve konuşma sırasında üst kesici dişlerin görünürlüğü artar. 

Dudak Kaldırma Operasyonu( Lip Lift), kalıcı bir işlem olması sebebiyle DUDAK DOLGULARINA alternatif bir işlemdir. Dolgun ve biçimli dudak görüntüsünü seven ancak sık sık enjeksiyon yaptırmak istemeyenler için çözüm olabilir.

LPG Mobilift , Doğal Botoks

Deri yaşlanması  iç ve etkenler olmak üzere iki ana sürece tabidir.

İç etkenlere bağlı yaşlanma kişinin genetik alt yapısına, kronolojik yaşına göre gelişir.Bu kaçınılmaz bir süreçtir.

Dış etkenlere bağlı yaşlanma ise stres, sigara, aşırı alkol, kötü beslenme, güneş ışınları ve hava kirliliği gibi olumsuz çevresel faktörlere bağlı gelişir ve bu yaşlanma sürecini hızlandırabilirler.Hatta dış etkenlere bağlı yaşlanmanın %80’i ultraviyoleye (hava şartları ve güneş ışınları) bağlı olduğu bildirilmiştir.

Cildin gerçek mimarları olarak fibroblastlar cilde yoğunluğunu,yumuşaklığını ve parlaklığını veren Dermis’in temel yapı taşlarını oluşturmaktan sorumludur Sıkılık için kolajen ,yumuşaklık için elastin ve hacim ile nemlendirme için hiyalüronik asit. İnsanlar hayat boyunca kendisini en fazla 50-100 kere yenileyebilen belirli sayıdaki fibroblast ile doğarlar. Yaş ile bu canlandırıcı maddelerin üretimi yavaşlar. Cilt sarkmaya başlar ve yoğunluğunu kaybeder. Çoğunlukla yüz,boyun,dekolte ve ellerde olmak üzere kırışıklıklar ve sarkmalar oluşur. Dış etkenlerle de bu süreç hızlanır. Bu süreci durdurmak ,yavaşlatmak elimizde.

LPG Mobilift, mekanik etkileri (mikro titreşimler) ile cildi uyararak  ve  fibroblastları aktive ederek ,kolajenlerin ve hiyalüronik asidin üretilmesi, Dermis’e hacminin bir kısmını geri kazandırarak kırışık görünümü ortadan kaldırır. Artan elastin sentezi de cildin daha yumuşak olmasını ve gençleşmesini sağlar.

LPG Mobilift her yaşta erkek ve kadınlara uygulanabilir. Acısız, konforlu bir yöntemdir.

LPG Bölgesel İncelme (Cellu M6 Alliance)

LPG Endermologie,hücrelerin işlemlerini yeniden harekete geçiren %100  doğal,müdahalesiz, zorlayıcı olmayan tek mekanik cilt uyarım tekniğidir.

LPG Endermologie ,incelme hücrelerini (depo yağ hücreleri) uyarır ve fiziksel egzersiz ve beslenmeye en dirençli olan kişilerde bile yağın doğal yolla yakılmasını yeniden harekete geçirir. Eş zamanlı olarak tedavi başlığının mekanik işlemi, o bölgedeki kan dolaşımını hızlandırıp bağ dokusu masajı da yaparak, vücuttaki elastin ve kolagen liflerin aktivitesini artırır, dokuları yeniler. LPG  uygulanan bölgede kas ile cilt arasındaki tüm doku yeniden şekillenir.

LPG yöntemi, bölgesel zayıflama (sırt,bel,karın,kollar,kalça,uyluk,dizler ve bacaklar) ve sellülit tedavisi gereken  bireylere önerilir. Cerrahi olmayan bu zayıflama yönteminde ucu vakumlu olan LPG cihazı kullanılır. Vücut şekillendirme ve toplama konusunda etkili olan bu cihazın kullanımından önce hasta detaylı bir şekilde analiz edilir. Analiz sonucuna göre işlem yapılır.

 

  LAZER UYGULAMALARI

•CO2 Fraksiyonel Lazer (Lazerle Cilt Yenileme)

 İnce kırışıklıklar,akne,skarlar ve ciltteki düzensizliklere uygulama yapmak için en iyi çözümdür. CO2 fraksiyonel lazer, piksel sistemi kullanır.Ciltte soğutmaya gerek kalmadan, Epidermis’e herhangi bir zarar vermeden mikro-nekroz bölgeler oluşturur. Farklı vücut bölgelerine farklı frekanslarda ve yoğunlukta uygulama yapılabilmektedir.Seanslar 2-5 hafta aralıklarla toplam 3-5 seanstır. Dokunun onarımı ve yeni kolejen üretimi kısa sürede başlar : İnce kırışıklıklar ,foto-yaşlanma ve cilt düzenlenmesi,yüzeyel skarlar,cilt yenilenmesi vb…Boyun,dekolte ve ellerde de uygulama yapılabilir.

•Lazerle Dövme Silme, Leke Tedavisi (Q Switched Nd: Yag Lazer) : Q switch lazer sistemleri ile dövme silme işlemleri yapılmaktadır. Çift dalga boyu uygulama olanağı ile mavi ,siyah,kırmızı,kahverengi dövmeler silinebilmektedir. Sadece dövme silmede değil aynı zamanda güneş ,yaşlılık ve hormonal lekelerde (Hamilelik,doğum kontrol hapı kullanımı vb.) de kullanılabilmektedir. Tekrarlayan seanslar gerekebilir. 

•Diode Lazer Epilasyon  : “ Diode lazer ", dalga boyu 810 nm olan lazer ışını ,istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen tüm cilt tipindeki insanlar (koyu tenli ,kumral insanların yanısıra buğday ve sarışın olanlar) için mükemmel bir çözümdür.

Diode lazer, triple cooling sistemi sayesinde -5  dereceye kadar kademeli soğutması ile tüm cilt ve kıl tipleri için daha konforlu ve acısız uygulama imkanı sunar. Seanslar kolay ve yanık riski olmadan gerçekleşir.

 

 CİLT BAKIMLARI

•Medikal Cilt Bakımı: Dermokozmetik ürünler ve son teknolojik cihazlarla yapılan medikal cilt bakımıdır. Buhar verme,nemlendirme, gözenekleri açma, cildi biriken yağ, siyah nokta ve makyaj artıkları gibi solgun görünmeye neden olan etkenlerden arındırma, yüksek frekans ile cildi sıkılaştırıp sakinleştirme, serum ve maske ile cilde tekrar canlılık kazandırma ve masaj gibi işlemlerden oluşur.

Bu temel medikal cilt bakımı yapılırken kişiye özel ,kişinin ihtiyacı olan tedaviler ve bakımlar (Anti-aging bakım,akne tedavisi,yoğun kolagen ihtiyacı olan cilt tedavileri,oxyfine ile yüksek konsantrasyonda O2 ile cilt bakımları ) da göz önünde tutularak planlama yapılmaktadır.

Bilgi ve Randevu için;

0 (312) 666 7 666