ZİYARETÇİ ve REFAKATÇİLER İÇİN GEREKLİ BİLGİLER

VE

UYULMASI GEREKEN KURALLAR*

LÖSANTE ÇOCUK ve YETİŞKİN HASTANESİ’NE HOŞGELDİNİZ.

** LÖSANTE Hastanesi Enfeksiyon komitesi kararları doğrultusunda ziyaret, refakatçi koşulları ve saatleri değişiklik gösterebilmektedir.

Birbirine sımsıkı sarılmış kocaman bir aile olarak; hastalarımızın sağlığı ve tedavililerinin aksamaması ancak hastane işleyişinin disiplin içinde yürütülmesi ile mümkündür. Sağlıklı bilgiye ulaşılabilmek, emniyetin sağlanması, ziyaretçi ve refakatçi kaynaklı enfeksiyonlardan hastalarımızı korumak adına hazırlamış olduğumuz bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

 • Ziyaret saatleri; 

LÖSEMİ ve ONKO Servisleri**

Pazartesi :          14:00 – 18:00

Çarşamba :        14:00 – 18:00

Cumartesi :        10:00 – 12:00

                             **5. Kat Çocuk Lösemi ve Onko 6. Kat Yetişkin Onkoloji

Diğer Servisler: (Dahiliye – Cerrahi – Kadın Doğum – Fizik ve Tedavi – Göz – KBB  ve diğerleri)

               Hafta içi :           14:00 – 19:00

                              Cumartesi :       10:00 - 12:00

                                                         14:00 – 19:00

                              Pazar :               14:00 – 18:00

 • Her hasta için yalnız bir refakatçi bulunabilir. Bu hastanın sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Özel durumlarda (doğum yapan hastalar vb.) aynı anda 2 refakatçi kabulü yapılabilir.
 • Refakatçi kalacak kişiler ziyaretçi kurallarının tamamından sorumludur. Kritik alanlarda birimin özelliğine göre ve hekimin onayı ile refakatçiye izin verilir.
 • Hasta yakınları, ziyaretçilerin ve refakatçilerin getirdiği çanta ve eşyaların kabulü “Güvenlik Hizmetlerinin” kontrolü doğrultusunda gerçekleşir. Katlara yiyecek çıkarılmaması için gerekli kontroller girişte güvenlik görevlileri ve birimlerde hasta rehberleri, hasta odasında ise hemşire tarafından yapılır.
 • Kalabalık ziyaretler hastanemizde zorunlu olmadıkça ziyaret istenmemekte ve kısıtlanmaktadır. Özellikle hastalarımızın yemek ve istirahat saatleri ile doktorlarımız vizit ve tedavi zamanlarında , “Saygı” bekliyoruz. Gelen kişilerin hasta odasında kalma süreleri çok uzun olmamalıdır. Bunun için ziyaret süresinin 15 dakika ile sınırlandırılmasına ve odada 2 kişiden fazla sayıda ziyaretçi olmamasına katlarda beklenilmemesine özen gösteriniz. Lütfen bu konudaki uyarılara dikkat ediniz.
 • Katlara yiyecek çıkarılmaması hastanemize dışarıdan YİYECEK ve İÇECEĞİN getirilmesi kesinlikle yasaktır. Ziyaretçiler yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını hastane içindeki  kafeteryalardan LÖSANTE ETİKETLİ olmak şartıyla karşılayabilir.
 • Refakatçi kalacak kişiler 18 yaşını doldurmuş olmalıdır, yaşı 18den küçük kişiler refakatçi olarak hasta yanında kalamaz. Zorunlu hallerde başhekimlik onayı gerektir.
 • Kemik iliği nakil ünitesine ziyaretçi kabulü yapılmaz.
 • Yoğun bakımlara genel prensip olarak ziyaretçi kabulü yapılmaz. Ancak,  hekim onayı ve yoğun bakım sorumlu hemşiresinin bilgisi dahilinde sınırlı bir süre için ziyaretçi kabul edilebilir.
 • İzolasyon uygulanan hastalara ziyaretçi kabulü hekim onayı ve sorumlu hemşiresinin bilgisi dahilinde yapılır.
 • Günübirlik tedavi ve Girişimsel İşlem Merkezi’nde yatarak teşhis ve tedavisi devam eden hastalar,  hekim ve hemşiresinin onayı ile kısa süreli olarak bir ziyaretçi ile görüşebilir ve refakatçi bulundurabilir.
 • Adli Vaka’larda hekim gerektiğinde ziyaretçi sınırlaması uygulayabilir.
 • Hasta odasına taşıyabilecekleri enfeksiyon ve güvenlik riskleri nedeni ile; çiçek, yiyecek- içecek gibi ürünler kabul edilmez.
 • Ziyaretçi tarafından getirilen çiçekler,  “Karşılama ve Yönlendirme Bankosu”nda “Çiçek Kartı” ile teslim alınarak muhafaza edilir.
 • Hasta odasına girmeden önce ve çıkarken ellerin yıkanması / el antiseptiği kullanılması konusunda dikkatli olunması önemle rica edilir.
 • Ziyaret esnasında oturmak için koltukları kullanınız. Hastanızın yatağına oturmaktan ve uzanmaktan kaçınmanız hastanızın sağlığı açısından önemlidir.
 • Ziyaret esnasında yüksek sesle konuşmayınız. Hastanız ve diğer hastaların mahremiyetine saygı gösteriniz.
 • Hastanedeki acil uyarı sistemleri ve acil uyarı durumunda belirtilen talimatlara uyum gösteriniz. Sağlınız ve güvenliğiniz için önemlidir.
 • Hastanemizde kaldığınız süre içerisinde, başınıza gelen olayı beyan etmekle yükümlü olduğunuzu ve beyanda bulunmadığınız olayların sonuçlarından sorumlu olunmayacağını önemle belirtiriz.
 • Sağlık kuruluşları içinde sigara kullanmak yasaktır. Sağlığınız açısından lütfen sigara kullanmayınız.
 • Fotoğraf çekmek ve görüntü kaydetmek hastanemizde fotoğraf çekilmemesi ve görüntü kaydedilmesi önemli rica olunur. Hasta ve eser telif hakları açısından izinsiz çekilen fotoğraflar güvenlik tarafından alınacaktır.
 • Hediye ve Bahşiş hastanemizin tüm birimlerinde hediye ve bahşiş kabul edilmemektedir. Memnuniyetinizi kumbaralarımıza atacağınız ve makbuzla yapacağınız bağışlar ile gösterebilirsiniz.
 • Bizlerle paylaşmış olduğunuz kişisel veriler, 6998 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") ve ilgili sair mevzuatın öngördüğü süreler saklı kalmak kaydıyla, işleme amacının gerektirdiği süre boyunca saklanacaktır. Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikamıza ile http://www.losev.org.tr adresinden ulaşabilir ve KVKK uyarınca ilgili kişi veya yetkili temsilcisi sıfatını haiz iseniz ilgili taleplerinizi losante@losante.com.tr adresinden gönderebilir ve internet sitemizde yayımlanan aydınlatma metnine losante@losante.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Çocuklarımız başta olmak üzere tüm hastalarımızın sağlığı ve hayati önlemleri göz önüne alınarak hastane kurallarımıza uymayan hasta ve ziyaretçiler hastanemize kabul edilmeyecektir. Lütfen görevlilerle tartışmayınız.  Öneri ve şikayetlerinizi yazılı olarak iletebilirsiniz. Hastanemizde yatan tüm hastalar ve yakınları bu kuralları yatış öncesi kabul etmiştir.

Ziyaretçilere yönelik kurallar, sizin sağlığınız ve güvenliğiniz için belirlemiştir.

İşbirliğinizden dolayı teşekkür ederiz…

Hasta, hastalık, kaza veya yaralanma dolayısıyla fizik veya ruh sağlığı bozulmuş ve tedavi edilmesi gereken kimsedir. Ziyaretçi, hastayı ziyarete gelen kimsedir. Refakatçi ise hastanelerde hastanın yanında kalan, hastaya yardımcı olan kimsedir.